xplority.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii biznesu, technologii, mody i urody.

Moda i Uroda

Jak olejować włosy? Skuteczne porady

Jak olejować włosy? Skuteczne porady

Wiele osób zastanawia się, jak olejować włosy i czym to robić. Przede wszystkim najlepiej postawić na sprawdzony kosmetyk. Bardzo dobre są oleje. Najlepiej zakupić je od sprawdzonego producenta, gdyż jakość zawsze jest na pierwszym miejscu. Dobrej jakości oleje do włosów można kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Warto dowiedzieć się, czym olejować włosy.

Czym olejować włosy? Skuteczne porady

Okazuje się, że olejowanie na sucho to najbardziej oczywista metoda. Jest to pierwsze, co przeważnie przychodzi na myśl na początku dbania o włosy. Nie jest to zła metoda, jednakże ma pewną pułapkę. Trzeba wiedzieć o tym, że w olejowaniu włosów chodzi przede wszystkim o poprawę struktury włosa, a ponadto o zamknięcie nawilżenia we włosie. Okazuje się, że olej sam w sobie nie nawilża, dlatego pokrycie nim warstwy przesuszonych włosów, nierzadko doprowadza do efektu tłustego przesuszenia, czego przecież nikt nie chce. Ponadto po zmyciu oleju nie ma żadnej poprawy wizualnej. Z tego powodu olejowanie przy zastosowaniu podkładu nawilżającego ma największą szansę na powodzenie. Dodatkowo skutecznie redukuje ryzyko pozornego przesuszenia. Warto wiedzieć o tym, że dobrej jakości podkład nawilżający można zakupić w praktycznie każdej drogerii znajdującej się na terenie naszego kraju. Taki kosmetyk dostępny jest w przystępnej cenie, co jest kwestią priorytetową dla wielu osób.

Jakie produkty kosmetyczne są najlepsze do olejowania włosów?

Warto trochę powiedzieć o olejowaniu na podkład nawilżający. Taki zabieg zwiększa przede wszystkim szansę dostarczenia nawilżenia włosom, a ponadto zamknięcia nawilżenia we włosie, co jest podstawowym celem świadomej pielęgnacji włosów w obecnych czasach. Okazuje się, że podkład nawilżający można kupić samemu bądź przygotować w domu. Można także nieco zmodyfikować gotowy już produkt kosmetyczny. Bardzo popularne są obecnie oleje indyjskie, które zostały wzbogacone w ekstrakty, na przykład z amli, brahmi, a także eclipty. W przypadku, gdy sprawdza się olejowanie skóry głowy, jako metoda na porost, to tego typu olejek nierzadko jest świetnym uniwersalnym rozwiązaniem. Obecnie coraz więcej osób korzysta z takiego produktu kosmetycznego.

Skuteczne olejowanie włosów – jak to robić?

Żeby przekonać się do samej czynności olejowania włosów, najlepiej zacząć od olejów kuchennych. Mowa tutaj na przykład o rzepakowym, słonecznikowym, a także oliwie z oliwek. Bardzo dużo osób ma w kuchni też olej kokosowy. Nawet w przypadku, gdy nie spodoba się włosom, zawsze można taki produkt zastosować do smażenia potraw. Po wybadaniu preferencji włosów najlepiej spróbować oleju kosmetycznego, który jest dostępny w praktycznie każdej drogerii. Okazuje się, że najpopularniejsze to oleje makadamia, arganowy, a także awokado. W przypadku, kiedy włosy lubią oleje jednonienasycone, to właśnie takie powinny idealnie zmiękczyć włosy. Trzeba zawsze pamiętać o tym, żeby wszelkie produkty kosmetyczne kupować tylko od sprawdzonych producentów, gdyż jakość jest kwestią priorytetową.

Udostępnij