xplority.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii biznesu, technologii, mody i urody.

Biznes i Finanse

Sposoby finansowania ciężarówek MAN

Sposoby finansowania ciężarówek MAN

Samochody ciężarowe są dość drogie, dlatego też tym bardziej warto dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi sposobami ich finansowania. Firma MAN FS oferuje nie tylko leasing, ale również atrakcyjne kredyty samochodowe.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że uzyskanie kredytu na ciężarówki MAN niestety wymaaga zdecydowanie więcej zabiegów w porównaniu z tradycyjnym kredytem na auta osobowe. Najwięcej problemów mają nie tylko nowe firmy transportowe, ale również zadłużone przedsiębiorstwa. Jeżeli wskaźnik zadłużenia jest wysoki, to niestety nie będzie można wziąć udziału w przetargach.

Jak można zakupić ciężarówkę dla firmy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej banków oferuje specjalne kredyty na ciężarówki MAN i samochody dostawcze. Jeżeli chodzi o wysokość udzielonego kredytu, to w dużym stopniu maksymalna kwota zależy od zdolności kredytowej danej firmy. Największym minusem opisywanych kredytów bankowych, jest oczywiście dość krótki okres kredytowania, dlatego też nie każda firma decyduje się na tego typu rozwiązanie. Większość banków oferuje wyłącznie dziesięcioletni okres spłaty. Ciekawą alternatywą mogą okazać się konkurencyjne produkty bankowe. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że można skorzystać z kredytów inwestycyjnych. Jest to idealne rozwiązanie dla tych firm, których interesuje dość długi okres kredytowania. Jak łatwo się domyślić zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się jednak leasing ciężarówek. Największym atutem tego rozwiązania jest oczywiście możliwość amortyzacji. Firmy bez problemu mogą zaliczać miesięczne raty bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodu. Warto wspomnieć także o tym, że zawarcie umowy leasingowej jest zdecydowanie szybsze i dużo prostsze. Leasing nie ma także bezpośredniego wpływu na zdolność kredytową. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że firmy mogą wykorzystać pieniądze z kredytu na pozostałe inwestycje – szczegóły na https://manfs.pl/finansowanie/samochody-ciezarowe/nowe.html 

Jaki sposób finansowania wybrać?

Osoby, które nie wiedzą, jaki sposób finansowania wybrać, powinny skorzystać z fachowego doradztwa MAN FS. Największym zainteresowaniem cieszy się leasing operacyjny i finansowy. W tym pierwszym przypadku, to leasingodawca jest tak naprawdę właścicielem ciężarówki, dlatego też odpowiada za amortyzację. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, można opłatę wstępną i miesięczne raty zaliczyć do kosztów podatkowych. Przy leasingu finansowym ciężarówka jest z kolei zaliczana do środków trwałych leasingobiorcy. Warto wspomnieć także o tym, że przy wygaśnięciu leasingu finansowego automatycznie stajemy się właścicielem ciężarówki. Przy leasingu operacyjnym, można wykupić pojazd za odpowiednią kwotę.

Udostępnij