xplority.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii biznesu, technologii, mody i urody.

Moda i UrodaZdrowie

Sucha skóra jak nawilżyć? Sprawdzone sposoby

Sucha skóra jak nawilżyć? Sprawdzone sposoby

Wiele osób ma problem z nawilżeniem suchej skóry. Potrzebuje ona wielu składników odżywczych. Warto dowiedzieć się, czym najlepiej odżywić taki typ skóry. Istnieją na rynku sprawdzone rozwiązania.

Jak nawilżyć skórę suchą?

Okazuje się, że skóra w czasie jesieni oraz zimy nierzadko ulega odwodnieniu oraz przesuszeniu. Żeby ją właściwie nawodnić, sam krem nie w każdym przypadku jest wystarczający. Dlatego dobrze wiedzieć, jakie kosmetyki najlepsze są w przypadku suchej skóry. Celem jest przywrócenie cerze właściwego poziomu nawilżenia. Dobrze też wiedzieć, dlaczego skóra się odwadnia. Jak się okazuje, u dorosłych osób woda stanowi około 65 proc. całkowitej wagi. Przede wszystkim jest niezbędna do zachodzenia wszelkich procesów w ludzkim organizmie, także w skórze. Istotne jest to, że sucha skóra cechuje się drobnopłatkowym łuszczeniem naskórka, a ponadto szorstką powierzchnią.

Do tego trzeba doliczyć tendencję do pękania naskórka, a ponadto zaczerwienienia. Warto dodać, że skóra sucha jest cienka oraz delikatna, z tego powodu trzeba o nią właściwie dbać. Na rynku można zakupić sprawdzonej jakości kosmetyki przeznaczone do takiego typu skóry. Najlepiej zakupić je od renomowanego producenta, gdyż jakość zawsze powinna być najważniejsza. Dobrej marki kosmetyki do pielęgnacji suchej skóry można kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Dostępne są w bardzo przystępnych cenach, co jest kwestią priorytetową dla wielu osób.

Nawilżenie suchej skóry

Trzeba wiedzieć o tym, że skóra odwodniona to stan, który może dotyczyć praktycznie każdego typu skóry. Mowa tutaj o skórze tłustej, mieszanej, a ponadto suchej. Jak się okazuje, utrata wody z naskórka objawia się podrażnieniem skóry, uczuciem ściągnięcia, a dodatkowo można zobaczyć drobnopłatkowe łuszczenie bądź utratę elastyczności. Należy wiedzieć o tym, że odwodnienie skóry jest stanem przejściowym, który pojawia się z wielu powodów. Jednym z nich jest długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne. Do tego trzeba doliczyć ekspozycję na wiatr, mróz, a także długotrwały stres. Warto również zauważyć, że odwodniona skóra jest często efektem nieprawidłowej, wysuszającej pielęgnacji domowej, a także suchego powietrza w domu czy pracy. Nie wolno zapomnieć też o przyjmowaniu pewnych leków oraz niektórych chorób.

Sucha skóra jak nawilżyć?

Odwodniona skóra może być też spowodowana złym cholesterolem w ludzkim organizmie. Takie zjawisko jest często spotykane w obecnych czasach. Warto wiedzieć, że skóra odwodniona to stan przejściowy oraz odwracalny. Trzeba podkreślić, że brak nawilżenia nierzadko powoduje uszkodzenie bariery hydrolipidowej, a ponadto zwiększenie przeznaskórkowej utraty wody. Efektem tego jest to, że można poczuć dyskomfort, ściągnięcie, a dodatkowo przesuszenie się skóry. Na rynku można zakupić dobrej jakości kremy przeznaczone do pielęgnacji takiego typu skóry. Można je zakupić w wielu ciekawych promocjach. Nierzadko są dostępne za przystępne pieniądze. Można też postawić na balsamy oraz oliwki.

Udostępnij