xplority.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii biznesu, technologii, mody i urody.

Biznes i Finanse

Zalety samochodów poleasingowych w firmie

Zalety samochodów poleasingowych w firmie

Choć auta poleasingowe najczęściej kupowane są przez użytkowników prywatnych, to jednak coraz częściej decydują się na nie również firmy. STORE VW FS oferuje liczne pojazdy z zakończonym leasingiem, które przykuwają uwagę przedsiębiorców. Czy faktycznie warto się na nie zdecydować?

Auta poleasingowe Warszawa — podstawowe informacje

Od czego powinno się zacząć omawianie najważniejszych zalet samochodów poleasingowych? Jak się okazuje, nie każdy może wiedzieć, czym takie auta tak w ogóle są, więc na początku najlepiej precyzyjnie określić, jakimi cechami się one charakteryzują. Innymi słowy, czym jest samochód poleasingowy? Jest to pojazd, który został oddany przez leasingobiorcę, gdy zakończyła się jego umowa leasingu. Firma leasingująca po zakończeniu umowy może auto albo wykupić na własność za niewielką kwotę lub też oddać auto. Zwrócone pojazdy są następnie wystawiane na sprzedaż jako pojazdy poleasingowe. Z jakiego powodu warto się nimi zainteresować?

STORE VW FS — najważniejsze zalety aut poleasingowych

Bez względu na to, czy auta poleasingowego szuka osoba prywatna, czy też firma, zawsze kupujący kieruje się tymi samymi powodami — chce zakupić pojazd możliwe jak najlepszy w dobrej cenie. Czy Auta poleasingowe Warszawa spełniać będą te cechy? Nie da się ukryć, że najważniejszą zaletą samochodu poleasingowego jest to, że jest on całkowicie pewny i sprawdzony pod względem mechanicznym. Kupujący używane samochody często mierzą się z problem w postaci wad ukrytych pojazdów. Samochód na pierwszy rzut oka może być idealny, lecz kryje w sobie liczne usterki i problemy. Jeśli kupuje się samochód poleasingowy, taki problem nie istnieje, ponieważ przed oddaniem auta przez leasingobiorcę, jego stan techniczny jest gruntownie sprawdzany. Olbrzymią zaletą kupowania samochodu poleasingowe na firmę jest możliwość uzyskania na niego faktury VAT. Sprawia to, że koszt zakupu samochodu firmowego może zostać odliczony od podatku. Jeśli zakupi się do firmy samochód poleasingowy, ma się pewność, że będzie on stosunkowo młody. Z reguły samochody tego rodzaju mają najwyżej 5 lat, co gwarantuje kupującemu małe ryzyko usterek i różnych problemów technicznych podczas jego eksploatacji. Jest to bardzo ważne dla każdego przedsiębiorstwa, ponieważ awaria samochodu firmowego wiązać się będzie ze sporymi stratami finansowymi wynikającymi z braku możliwości korzystania z auta. Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba o udzielanej przez sprzedawcę gwarancji na pojazd, a także możliwości zyskania licznych dodatków, czyli np. darmowego przeglądu lub zimowych opon.

Udostępnij